Město Loštice

Vlastivědné muzeum Šumperk

Muzeum v centru města s expozicí dějin šumperského regionu. Poznejte zajímavosti z přírody, historie řemesel a ukázky výtvarného umění.

GPS: 49.96516111N, 16.97890556E

tisk

Fotogalerie

Vlastivědné muzeum Šumperk

Vlastivědné muzeum Šumperk

Vlastivědné muzeum Šumperk

Vlastivědné muzeum Šumperk

Vlastivědné muzeum Šumperk

Vlastivědné muzeum Šumperk

 

Muzeum využívá budovu areálu Pavlínina dvora v Šumperku, objektu v parku v centru města.

V budově muzea sídlí Regionální a městské informační centrum.

V roce 2005–2006 proběhla rekonstrukce fasád severního křídla dvora a v části bývalých stájí nyní najdete Městskou galerii, nové informační centrum a přednáškový sál.

Stálá expozice

Stálá expozice od roku 1996 přibližuje dějiny šumperského regionu a přírodu Šumperska a Jesenicka. Zvláště "přírodní" část expozice je velmi zajímavá, prohlédnete si typické horniny regionu, horské rostliny, z živočichů pak lastury perlorodek a ve dvou akváriích živé ryby.

Nicméně dominantním exponátem je vlk, zastřelený v roce 1965 u Starého Města, novými přírůstky jsou preparáty divokého prasete, kamzíka a srnce.

Archeologické nálezy z regionu včetně části pokladu středověkých mincí z Postřelmova, kopie kamenné křtitelnice ze 13. století a třeba ukázky loštických pohárů vás zavedou do života našich předků.

Velká pozornost je věnována rovněž řemeslům, zvláště textilnímu, který zažil na Šumpersku velký rozkvět v 19. století.

Ve stálé expozici nechybí ani ukázky výtvarného umění a rozvoji kulturních spolků.

Výstavy

Aktuální přehled výstav najdete v kalendáři akcí.

S Olomouc region card právě zde ušetříte 25 - 35%.

Kontakty

Telefon
583 363 070, 583 214 909 (fax)

Internetové stránky
http://www.muzeum-sumperk.cz

E-mail
vmsumperk@muzeum-sumperk.cz

Adresa

Vlastivědné muzeum v Šumperku, příspěvková organizace
Hlavní třída 22
78701 Šumperk

GPS
49.96516111N, 16.97890556E

Akce

V objektu nejsou momentálně pořádány žádné akce.

Zobrazit celý kalendář akcí obce

Napište nám* Povinné položky

Mapa

V okolí Vlastivědné muzeum Šumperk najdete

Nejbližší tipy na výlety

Náhrobek rodin Wesselsových a Dubských Loštice Náhrobek rodin Wesselsových a Dubských Loštice Monumentální náhrobek původních majitelů místní tvarůžkárny s bronzovou sochou Krista.

Kostel Husův sbor Loštice Kostel Husův sbor Loštice Neobvyklý kostel se nalézá na kraji města. Postaven byl v roce 1933 v novokonstruktivickém stylu.

Kostel sv. Prokopa Loštice Kostel sv. Prokopa Loštice Původně románský kostel se zvonem z roku 1550. Dochované románské fragmenty potvrzují datum původu z počátku 13. století, díky čemuž je kostel nejstarším v regionu.

Fara Loštice Fara Loštice Farní budova v blízkosti místní základní školy a kostela sv. Prokopa.

Muzeum Olomouckých tvarůžků Loštice Muzeum Olomouckých tvarůžků Loštice Tvarůžky, jedinečná specialita Loštic, mají svou bohatou historii, která sahá až do 16. století. Prohlídka vás zavede do začátků minulého století.

všechny tipy na výlety
Nejbližší ubytování

Ubytovna Loštice Ubytovna Loštice Ubytovna Loštice - nové ubytování ve dvoulůžkových pokojích na kraji Loštic, krátké i dlouhé pobyty.  Vybavení obje...

Penzion U Coufalů Loštice Penzion U Coufalů Loštice Kvalitní ubytování v penzionu s restaurací nejen pro milovníky tvarůžků. Velmi dobře vybavené pokoje a apartmány.

Apartmán Nad Lékárnou Apartmán Nad Lékárnou Nabízíme ubytování v prostorném čtyřlůžkovém apartmánu přímo na náměstí ve městě Loštice.Informace ke stažení http://www.mu-lostice.cz/8752-apartman-nad-lekarnou  

Ubytovna U Rytíře Loštice Ubytovna U Rytíře Loštice Ubytovna nad restaurací v centru města. Ideální pro větší skupiny.

Ubytovna JP, Motel JP Loštice Ubytovna JP, Motel JP Loštice V krásném prostředí  a malebném městečku Loštice najdete naše ubytování s větší kapacitou, s přijatelnými cenami, s po...

všechno ubytování
 
Nejbližší zábava a sport

Městské kulturní středisko Loštice Městské kulturní středisko Loštice Kulturní středisko pořádá akce v nově opravené budově poblíž náměstí.

Skatepark, in-line areál Loštice Skatepark, in-line areál Loštice Trocha adrenalinu se najde i v Lošticích. Skatepark místo staré haly, místo pro mladé sportovce.

Stezka na boso Stezka na boso Zujte boty!  Chůze naboso vám zvedne náladu. Posílíte nejen svá chodidla, ale příjemně podpoříte správné držení těla a zdravo...

Koupaliště Loštice Koupaliště Loštice Areál městského koupaliště se nachází v klidné, okrajové části města Loštice. Je obklopen přírodou malebného úd...

WELLNESS EMPORIO WELLNESS EMPORIO Relax v Lošticích! Přijďte si k nám odpočinout!

všechna zábava a sport
Nejbližší stravování a občerstvení

Restaurace Na Pešti Loštice Restaurace Na Pešti Loštice Restaurace Na Pešti je v současné době opět v provozu. Venkovní posezení.

Tvarůžková cukrárna Loštice Tvarůžková cukrárna Loštice Rodinná cukrárna, která nabízí netradiční občerstvení z Olomouckých tvarůžků jako je bramboráček, hot dog či langoš. Originálním produktem cukrárny jsou Poštulkovy tvarůžkové moučníky.

Kavárna Galerie U lišky Bystroušky Kavárna Galerie U lišky Bystroušky

Restaurace U Coufalů Loštice Restaurace U Coufalů Loštice Restaurace je známa hlavně stálou nabídkou tvarůžkových specialit a nachází se pár kroků od výrobny Pravých olomouckých tvarůžků a...

Restaurace Na Růžku Loštice Restaurace Na Růžku Loštice Skvělými porcemi proslavená restaurace s denním menu za dobré ceny.

všechno stravování