Město Loštice

Obec Klopina

Klopinu známe díky rozlehlým ovocným sadům v okolí obce.

GPS: 49.817775N, 17.01788333E

tisk

Fotogalerie

výrobna musli tyčinek v Klopině

kaple sv.Antonína

památník osvobození ve Veleboři

 

Klopina je středně velkou obcí s více než sto domy ležící v údolí říčky Okenice (306 m. n. m.). Nachází se na poměrně významné křižovatce cest z Úsova (2 km) a Uničova (žel. stanice), Police a Rohle. Po celé feudální období, od první zmínky z roku 1355 do roku 1848, náležela Klopina k panství v sousedním Úsově. O zemědělském charakteru vesnice v minulosti částečně svědčí i podoba klopinské pečeti s krojidlem a radlicí, v současnosti by však Klopina měla mít ve znaku spíše jablko.

Okolí obce je totiž doslova ze všech stran obležené rozsáhlými ovocnými sady, jejichž produkci využívá místní podnik Úsovsko, první český výrobce tyčinek müsli. Mezi Klopinou a místní částí Veleboř se nachází koupaliště.

Klopina – Veleboř

je ves s přibližně čtyřiceti domy. Rozprostírá na svahu kopce (338 m. n. m.) při silnici z Klopiny (1,5 km), pokračující na sever do Rohle a Kamenné (2 km). Nejčastějším turistickým cílem těch, kdo využívají cyklistickou stezku procházející Klopinou i Veleboří, je asi 4,5 km vzdálený tajemný a pověstmi opředený vrch Bradlo, dobře přístupný jak z Kamenné tak z Lipinky. Na začátku obce před kaplí sv. Floriána z roku 1783 vede odbočka do Lipinky. Kromě skladu jablek je zde pálenice, v níž je možná exkurze se zasvěceným výkladem o všech fázích pálení lihovin a následnou ochutnávkou místního, nejen jablečného destilátu ve stylové hospůdce.

Klopina má zajímavou družební obec Pargny z Francie.

Kontakty

Telefon
583 435 180

Internetové stránky
http://www.klopina.cz

E-mail
ou-klopina@quick.cz

Adresa

Obecní úřad
Klopina 33
789 73 Úsov

GPS
49.817775N, 17.01788333E

Akce

V objektu nejsou momentálně pořádány žádné akce.

Zobrazit celý kalendář akcí obce

Napište nám* Povinné položky

Mapa

V okolí Obec Klopina najdete

Nejbližší tipy na výlety

Náhrobek rodin Wesselsových a Dubských Loštice Náhrobek rodin Wesselsových a Dubských Loštice Monumentální náhrobek původních majitelů místní tvarůžkárny s bronzovou sochou Krista.

Židovský hřbitov Loštice Židovský hřbitov Loštice Kromě synagog měly Loštice další významnou židovskou památku a tou byl místní hřbitov, písemně doložený již v 16. století. Cenné náhrobky barokního a klasicistního typu pochází z 18. a 19. století.

Fara Loštice Fara Loštice Farní budova v blízkosti místní základní školy a kostela sv. Prokopa.

Kostel sv. Prokopa Loštice Kostel sv. Prokopa Loštice Původně románský kostel se zvonem z roku 1550. Dochované románské fragmenty potvrzují datum původu z počátku 13. století, díky čemuž je kostel nejstarším v regionu.

Muzeum Olomouckých tvarůžků Loštice Muzeum Olomouckých tvarůžků Loštice Tvarůžky, jedinečná specialita Loštic, mají svou bohatou historii, která sahá až do 16. století. Prohlídka vás zavede do začátků minulého století.

všechny tipy na výlety
Nejbližší ubytování

Ubytovna Loštice Ubytovna Loštice Ubytovna Loštice - nové ubytování ve dvoulůžkových pokojích na kraji Loštic, krátké i dlouhé pobyty.  Vybavení obje...

Penzion U Coufalů Loštice Penzion U Coufalů Loštice Kvalitní ubytování v penzionu s restaurací nejen pro milovníky tvarůžků. Velmi dobře vybavené pokoje a apartmány.

Apartmán Nad Lékárnou Apartmán Nad Lékárnou Nabízíme ubytování v prostorném čtyřlůžkovém apartmánu přímo na náměstí ve městě Loštice.Informace ke stažení http://www.mu-lostice.cz/8752-apartman-nad-lekarnou  

Ubytovna U Rytíře Loštice Ubytovna U Rytíře Loštice Ubytovna nad restaurací v centru města. Ideální pro větší skupiny.

Hotel Střelnice Hotel Střelnice   Hotel a restaurace Střelnice nejsou momentálně v provozu.

všechno ubytování
 
Nejbližší zábava a sport

Městské kulturní středisko Loštice Městské kulturní středisko Loštice Kulturní středisko pořádá akce v nově opravené budově poblíž náměstí.

Skatepark, in-line areál Loštice Skatepark, in-line areál Loštice Trocha adrenalinu se najde i v Lošticích. Skatepark místo staré haly, místo pro mladé sportovce.

Koupaliště Loštice Koupaliště Loštice Areál městského koupaliště se nachází v klidné, okrajové části města Loštice. Je obklopen přírodou malebného úd...

Stezka na boso Stezka na boso Zujte boty!  Chůze naboso vám zvedne náladu. Posílíte nejen svá chodidla, ale příjemně podpoříte správné držení těla a zdravo...

WELLNESS EMPORIO WELLNESS EMPORIO Relax v Lošticích! Přijďte si k nám odpočinout!

všechna zábava a sport
Nejbližší stravování a občerstvení

Restaurace Na Růžku Loštice Restaurace Na Růžku Loštice Skvělými porcemi proslavená restaurace s denním menu za dobré ceny.

Tvarůžková cukrárna Loštice Tvarůžková cukrárna Loštice Rodinná cukrárna, která nabízí netradiční občerstvení z Olomouckých tvarůžků jako je bramboráček, hot dog či langoš. Originálním produktem cukrárny jsou Poštulkovy tvarůžkové moučníky.

Kavárna Galerie U lišky Bystroušky Kavárna Galerie U lišky Bystroušky

Restaurace U Coufalů Loštice Restaurace U Coufalů Loštice Restaurace je známa hlavně stálou nabídkou tvarůžkových specialit a nachází se pár kroků od výrobny Pravých olomouckých tvarůžků a...

Vinárna U Rytíře Loštice Vinárna U Rytíře Loštice Vinárna s pivnicí v centru Loštic.

všechno stravování