Město Loštice

Divadlo Šumperk

Jediné divadlo na Šumpersku hraje obden krásná divadelní představení všech žánrů. Budova divadla patří mezi dominanty města. Zobrazit program Divadla Šumperk.

GPS: 49.96535333N, 16.97660778E

tisk

Fotogalerie

Divadlo Šumperk

Divadlo Šumperk

Divadlo Šumperk

Divadlo Šumperk

 

Jediné divadlo v okrese láká na představení téměř každý druhý den a navíc hostuje po celém kraji.

Kvalitní herecký soubor hraje tragédie, komedie, muzikály i pohádky pro děti. Aktuální plán najdete na webových stránkách divadla.

Předprodej vstupenek je možný v pokladně divadla ve všední dny od 15 do 17 hodin.

Z historie divadla

Mohutná budova divadla je dominantou hlavní pěší zóny v Šumperku. Divadlo bylo postavenou německým spolkem již v roce 1902 podle návrhu vídeňského architekta Georga Bergera. Další úpravy pak proběhly až v roce 1960. Stálé divadlo však vzniklo až začátkem padesátých let, první vystoupení šumperského souboru 5.9.1951 se však paradoxně uskutečnilo ve Vrbně pod Pradědem.

Ze známých herců v šumperském divadle hostoval např. Karel Höger, nebo Jaroslav Vojta.

Obrovský požár

V ranních hodinách 25. října 1994 byl dosud neznámým žhářem založen požár v budově divadla. Až v poledne byl lokalizován a jeho následky byly strašlivé. Nejvíce bylo poškozeno jeviště a hlediště, zničeny byly všechny kostýmy a rekvizity, škoda byla vyčíslena na 60 miliónů korun.

Hned druhý den založilo zastupitelstvo fond na obnovu divadla, ohromné morální a především hmotné podpory se divadlu dostalo od kolegů z celé republiky.

Téměř přesně za rok byl započat projekt obnovy divadla, které bylo slavnostně znovuotevřeno 7. října 2000.

Kontakty

Telefon
583 214 061, 583 214 062, 583 214 061(fax)

Internetové stránky
http://www.divadlosumperk.cz/

E-mail
info@divadlosumperk.cz

Adresa

Divadlo Šumperk
Komenského 312/3
78701 Šumperk 1

GPS
49.96535333N, 16.97660778E

Akce

V objektu nejsou momentálně pořádány žádné akce.

Zobrazit celý kalendář akcí obce

Napište nám* Povinné položky

Mapa

V okolí Divadlo Šumperk najdete

Nejbližší tipy na výlety

Náhrobek rodin Wesselsových a Dubských Loštice Náhrobek rodin Wesselsových a Dubských Loštice Monumentální náhrobek původních majitelů místní tvarůžkárny s bronzovou sochou Krista.

Kostel Husův sbor Loštice Kostel Husův sbor Loštice Neobvyklý kostel se nalézá na kraji města. Postaven byl v roce 1933 v novokonstruktivickém stylu.

Kostel sv. Prokopa Loštice Kostel sv. Prokopa Loštice Původně románský kostel se zvonem z roku 1550. Dochované románské fragmenty potvrzují datum původu z počátku 13. století, díky čemuž je kostel nejstarším v regionu.

Fara Loštice Fara Loštice Farní budova v blízkosti místní základní školy a kostela sv. Prokopa.

Muzeum Olomouckých tvarůžků Loštice Muzeum Olomouckých tvarůžků Loštice Tvarůžky, jedinečná specialita Loštic, mají svou bohatou historii, která sahá až do 16. století. Prohlídka vás zavede do začátků minulého století.

všechny tipy na výlety
Nejbližší ubytování

Ubytovna Loštice Ubytovna Loštice Ubytovna Loštice - nové ubytování ve dvoulůžkových pokojích na kraji Loštic, krátké i dlouhé pobyty.  Vybavení obje...

Penzion U Coufalů Loštice Penzion U Coufalů Loštice Kvalitní ubytování v penzionu s restaurací nejen pro milovníky tvarůžků. Velmi dobře vybavené pokoje a apartmány.

Apartmán Nad Lékárnou Apartmán Nad Lékárnou Nabízíme ubytování v prostorném čtyřlůžkovém apartmánu přímo na náměstí ve městě Loštice.Informace ke stažení http://www.mu-lostice.cz/8752-apartman-nad-lekarnou  

Ubytovna U Rytíře Loštice Ubytovna U Rytíře Loštice Ubytovna nad restaurací v centru města. Ideální pro větší skupiny.

Ubytovna JP, Motel JP Loštice Ubytovna JP, Motel JP Loštice V krásném prostředí  a malebném městečku Loštice najdete naše ubytování s větší kapacitou, s přijatelnými cenami, s po...

všechno ubytování
 
Nejbližší zábava a sport

Městské kulturní středisko Loštice Městské kulturní středisko Loštice Kulturní středisko pořádá akce v nově opravené budově poblíž náměstí.

Skatepark, in-line areál Loštice Skatepark, in-line areál Loštice Trocha adrenalinu se najde i v Lošticích. Skatepark místo staré haly, místo pro mladé sportovce.

Stezka na boso Stezka na boso Zujte boty!  Chůze naboso vám zvedne náladu. Posílíte nejen svá chodidla, ale příjemně podpoříte správné držení těla a zdravo...

Koupaliště Loštice Koupaliště Loštice Areál městského koupaliště se nachází v klidné, okrajové části města Loštice. Je obklopen přírodou malebného úd...

WELLNESS EMPORIO WELLNESS EMPORIO Relax v Lošticích! Přijďte si k nám odpočinout!

všechna zábava a sport
Nejbližší stravování a občerstvení

Restaurace Na Pešti Loštice Restaurace Na Pešti Loštice Restaurace Na Pešti je v současné době opět v provozu. Venkovní posezení.

Tvarůžková cukrárna Loštice Tvarůžková cukrárna Loštice Rodinná cukrárna, která nabízí netradiční občerstvení z Olomouckých tvarůžků jako je bramboráček, hot dog či langoš. Originálním produktem cukrárny jsou Poštulkovy tvarůžkové moučníky.

Kavárna Galerie U lišky Bystroušky Kavárna Galerie U lišky Bystroušky

Restaurace U Coufalů Loštice Restaurace U Coufalů Loštice Restaurace je známa hlavně stálou nabídkou tvarůžkových specialit a nachází se pár kroků od výrobny Pravých olomouckých tvarůžků a...

Vinárna U Rytíře Loštice Vinárna U Rytíře Loštice Vinárna s pivnicí v centru Loštic.

všechno stravování