Město Loštice

Arboretum Bílá Lhota

Komentované prohlídky ve 12:00 a 16:00 hod. Hlavní program naleznete zde

Kdy

  • 12. 5. 2012 09:00

Kde


Více o akci

 Ptačí slavnost jara

Druhou květnovou sobotu zve Vlastivědné muzeum v Olomouci a Arboretum Bílá Lhota všechny milovníky přírody, hudby, zábavy a tvoření na Ptačí slavnost jara, která se může stát příjemným odpočinkem i příležitostí se něco nového naučit či dozvědět. Inspirací již druhé zahradní slavnosti se tentokrát stali ptáci, jejich zpěv, lehkost i umění létat.
V sobotu 12. května od 9 do 17 hodin se návštěvníci Arboreta Bílá Lhota za běžné vstupné 30 Kč a 15 Kč budou moci zúčastnit bezpočtu doprovodných akcí a programů. Hned ráno se příchozí mohou vydat „Arboretem za ptačím zpěvem“, tedy na program, který nabídne návštěvníkům naučnou i objevnou výpravu za zpěvem a úkryty zpěvných ptáků v doprovodu dvou zkušených ornitologů.
V průběhu celého dne budou probíhat další komentované prohlídky arboreta, tentokrát zaměřené na historii výsadby a jednotlivé zde rostoucí druhy stromů. Pod korunami stromů budou moci návštěvníci najít nejen příjemné útočiště k odpočinku, ale narazí například na čajový altán, který jim nabídne osvěžení, ale také ukázku čajového obřadu. Zde při čaji jistě rádi na chvíli spočinou a poslechnou si výběr z jazzových ptačích melodií v podání talentovaného klavíristy Jindřicha Píši. Dalším hudebním, ale také řemeslným zastavením může být posezení u výrobce píšťal a dechových hudebních nástrojů Didgeridoo, který nabídne i výuku hry na tyto nástroje. Tvořivě se vydovádět budou moci všichni návštěvníci prostřednictvím různých výtvarných technik, které budou vyučovat po celý den zkušení lektoři. Připraveny budou výtvarné workshopy, kde si bude možno ozdobit tričko otisky stop jednotlivých druhů ptáků, vyrobit si nadýchané šperky z ptačího peří či vytvořit svůj vlastní lapač snů z peří a dalších přírodních materiálů. Atraktivní zastávkou bude také Okřídlený jarmark, na který se sletí vybraní výrobci a prodejci výrobků, které se snaží na svět dívat prostřednictvím ptačí perspektivy. Občerstvení bude zajištěno formou vegetariánských studených specialit.
Odpolední část programu nabídne vystoupení žonglujících tanečníků či tančících žonglérů pracujících aktivně (nejen) s dětskými diváky – Cirkus Levitare. Na představení, které se pokusí kolemjdoucí alespoň na chvíli podržet kousek nad zemí, naváže vystoupení dechových souborů ZUŠ Žerotín a hlavní část programu uzavře Ptačí jazzové rozjímání, které nabídne výběr těch nejznámějších ptačích písní a písní spojených s ptačím zpěvem v neotřelém jazzovém provedení.
Přijďte i vy oslavit jaro s ptačím zpěvem a vyletět si kousek nad zem, za svoje vlastní hranice a perspektivy.

 

zpět na kalendář akcí

Jste zde: Loštice  >  Kalendář akcí  >  Arboretum Bílá Lhota

 

Kontakty 

Město Loštice
Náměstí Míru 66/1
789 83 Loštice
ID datové schránky: wneb267 Telefon:583 445 101, 731 501 003
Fax: 583 445 193
E-mail: podatelna@mu-lostice.cz
Elektronická podatelna: podatelna@mu-lostice.cz
Bankovní spojení:
1905685379/0800 (Česká spořitelna, a.s. Loštice)
DIČ: CZ00302945
: 00302945

podrobný kontakt  interaktivní mapa 

 

Úřední hodiny 

Městský úřad Loštice
Pondělí 8:00 - 11:30 12:30 - 17:00
Středa 8:00 - 11:30 12:30 - 17:00

Mobilní rozhlas Loštice 

Rozhlas Loštice

 Facebookfacebook

Město Loštice je také na Facebooku.

Kalendář akcí 

všechny akce  Akce v celém regionu

Návštěvnost: (od 1. 4. 2011)  |  podrobné statistiky

 
eztraty
 
 
 

© Město Loštice 2011   |   Tvorba webových stránek Užitečnýweb.cz. Administrace