Město Loštice

Komunitní plánování - hodnocení za 1.pololetí 2006

 

Projekt „Podpora komunitního plánování sociálních služeb v Olomouckém kraji“

Tato akce je spolufinancována Evropským sociálním fondem, Ministerstvem pro místní rozvoj a Olomouckým krajem.
 
Vážení čtenáři,
od nového roku se město Mohelnice zapojilo do projektu „Podpora komunitního plánování sociálních služeb v Olomouckém kraji“. Cílem komunitního plánování je co nejlepší a dostupná síť sociálních služeb, která odpovídá zjištěným místním potřebám obyvatel.
Ke spolupráci byli osloveni starostové obcí mikroregionu Mohelnicko a všechny obce vyjádřily svůj souhlas se zapojením do tohoto procesu.
Po půl roce bychom Vás chtěli informovat, v jaké fázi se projekt nyní nachází.
Na začátku roku byla vytvořena řídící skupina ke komunitnímu plánování, která koordinuje chod celého projektu. Její členové jsou zastoupeni ze zadavatelů, poskytovatelů a uživatelů sociálních služeb. Dále vznikly tři pracovní skupiny pro cílové skupiny uživatelů sociálních služeb: I. Senioři; II. Občané se zdravotním a mentálním postižením, dlouhodobě duševně nemocní občané; III. Děti a mládež, osoby ohrožené návykovým chováním, drogou. Pracovní skupiny v současné době řeší hlavní problémy a cíle v oblasti sociálních služeb.
V květnu 2006 jste se mohli v Městském kulturním středisku Mohelnice zúčastnit veřejného setkání ke komunitnímu plánování sociálních služeb, kde jste se mohli dozvědět více o komunitním plánování, o sociálních službách na Mohelnicku a setkat se a diskutovat s poskytovateli sociálních služeb působícími v Mohelnici a okolí.
V průběhu května jste možná byli osloveni a požádáni o vyplnění ankety na téma sociální služby v Mohelnici a okolí, která měla zjistit povědomí o sociálních službách a zjistit, která soc. služba zde chybí. Jako nejdůležitější problémy se ukázala přítomnost bariér, úpravy chodníků a komunikací, přístupy do veřejných budov a objektů, poradenská činnost, chybějící bezbariérové byty, atd.
Dalšími aktivitami při komunitním plánování sociálních služeb byla v průběhu června a července analýza sociálně demografických údajů a zpracování výzkumu potřeb veřejnosti a uživatelů sociálních služeb.
Ve spolupráci s poskytovateli sociálních služeb byl vydán Katalog poskytovatelů sociálních služeb v mikroregionu Mohelnicko. Jsou zde aktuální informace o službách, které jsou na našem území dostupné a na koho se obrátit v případě potřeby. Prezentují se zde jednotliví poskytovatelé, jsou zde uvedeny kontaktní údaje a jeho součástí jsou i doplňující informace – mapa mikroregionu, obce s kontakty. Tímto bychom Vás chtěli informovat, že katalog je pro Vás k dispozici u poskytovatelů soc. služeb, na MěÚ Mohelnice, na úřadě práce, na obecních úřadech obcí mikroregionu Mohelnicko a na webových stránkách města Mohelnice.
I nadále Vás budeme informovat, jak proces probíhá, můžete ho sledovat také na webových stránkách města Mohelnice www.mu-mohelnice.cz , kde můžete přispět se svými nápady a připomínkami.
 

Zveřejněno: 1.9.2006

Jste zde: Loštice  >  Různé  >  Komunitní plánování - hodnocení za 1.pololetí 2006

 

Kontakty 

Město Loštice
Náměstí Míru 66/1
789 83 Loštice
ID datové schránky: wneb267 Telefon:583 445 101, 731 501 003
Fax: 583 445 193
E-mail: podatelna@mu-lostice.cz
Elektronická podatelna: podatelna@mu-lostice.cz
Bankovní spojení:
1905685379/0800 (Česká spořitelna, a.s. Loštice)
DIČ: CZ00302945
: 00302945
Pověřenec pro ochranu osobních údajů: Mgr. Lucie Grundová, mobilní telefon: 776 772 855, e-mail: grundova@mohelnice.cz

podrobný kontakt  interaktivní mapa 

 

Úřední hodiny 

Městský úřad Loštice
Pondělí 8:00 - 11:30 12:30 - 17:00
Středa 8:00 - 11:30 12:30 - 17:00

Odběr novinek e-mailem  Facebookfacebook

Město Loštice je také na Facebooku.

Hlášení závad a poruch 

Poruchy a závady hlašte zde.

Kalendář akcí 

všechny akce  Akce v celém regionu

Návštěvnost: (od 1. 4. 2011)  |  podrobné statistiky

 
eztraty
 
 
 

© Město Loštice 2011   |   Tvorba webových stránek Užitečnýweb.cz. Administrace